Lektor/lektorka na Katedře softwaru a výuky informatiky ve mzdové třídě L2 v oboru informatika se zaměřením na didaktiku informatiky

V souladu s Řádem výběrového řízení Univerzity Karlovy vypisuje děkan Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy výběrové řízení na obsazení pracovních nebo funkčních míst s termínem podání přihlášek 31.1.2024

Popis pracovní činnosti: Pedagogická a tvůrčí činnost v oboru. Vedení výuky určené zejména pro posluchače učitelského studia informatiky, vedení pedagogických praxí posluchačů. Tvorba učebních materiálů. Organizování kurzů DVPP a výuka v těchto kurzech.

Pokyny pro podávání přihlášek

Přihlášku a požadované doklady v digitální formě zasílejte na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. V předmětu zprávy je třeba uvést kód pracovního místa, na které je přihláška podávána.

 

Jsou-li požadovány doporučující dopisy, uchazeč zajistí, aby byly zaslány v požadovaném počtu na tutéž e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; i v tomto případě musí být v předmětu e-mailové zprávy uveden kód pracovního místa.

 

Kandidáti, kteří postoupí do druhého kola výběrového řízení, budou pozváni k pohovoru. Pohovor je v odůvodněných případech na žádost uchazeče možné realizovat prostřednictvím informačních a komunikačních technologií. Komise může pozvat vybrané kandidáty k přednesení přednášky pro akademickou obec fakulty.

Kvalifikace

  • Mgr./MSc. nebo Ph.D. v relevantním oboru, vlastní pedagogická praxe ve výuce informatiky na základní nebo střední škole v délce alespoň 5 let, pozitivní vztah k pedagogické práci. Předpokládá se schopnost vést výuku v českém jazyce, schopnost vedení výuky v anglickém jazyce je výhodou. Zkušenosti z pobytů na zahraničních pracovištích a případná publikační aktivita jsou výhodou.

Expertíza

  • Didaktika informatiky, dětské programovací jazyky

Požadované dokumenty

  • motivační dopis
  • doklady o vzdělání
  • strukturovaný životopis
  • popis dosavadní praxe
  • doporučující dopis

Zveřejněno: 2023-10-30
Nástup dle dohody: Ano
Počet hodin týdně: 40
Doba trvání: 3 ANN
Mzdová třída: L2
Smlouva na dobu neurčitou: Ne
Očekávaný konec smlouvy:

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Neformální e-mail