Laborant / Odborný asistent VŠ

Fyziologický ústav Akademie věd České Republiky, v. v. i. a IKEM, se sídlem v Praze 4 , spolupracují v rámci Národního institutu pro výzkum metabolických a kardiovaskulárních onemocnění

a hledají laboranta či laborantku nebo

odborného asistenta či asistentku VŠ

Náplň práce:

Práce by zahrnovala běžné biochemické a molekulárně-biologické metody, práci se vzorky z klinických projektů, logistiku sběru vzorků a technickou asistenci v laboratoři. Zejména:

  • sběr vzorků z klinických studií,
  • logistiku předávání vzorků mezi pracovišti v IKEM a Fyziologickém ústavu,
  • vedení a správu databází převážně klinických vzorků,
  • přípravu vzorků pro metabolomiku, proteomiku, transkriptomiku (extrakce, logistika),
  • provádění standardních biochemických a molekulárně-biologických metod (např. měření proteinů, izolaci RNA, ELISA),
  • technickou asistenci v laboratoři při zpracování vzorků,
  • administrativu a objednávky.

Nabízíme:

  • Vysoce mezioborovou práci (endokrinologie, kardiologie) v akademickém i zdravotnickém prostředí. Každý projekt je něčím specifický.
  • Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení, nástup dle dohody.
  • Nadstandardní finanční ohodnocení.
  • Závodní stravování s příspěvkem zaměstnavatele, příspěvek na penzijní připojištění,...
  • 6 týdnů dovolené + sick days.
  • Úvazek rozdělený mezi Fyziologický ústav a IKEM.
  • Velmi dobré mzdové podmínky (37.000 – 48.000 Kč)
  • Web projektu: https://cardia.ikem.cz/

Naše požadavky:

  • SŠ (případně VŠ) vzdělání v oboru biochemie, molekulárni biologie nebo jiném odpovídajícím přírodovědném oboru s minimálně roční praxí (reálná práce v laboratoři).
  • Znalost technik laboratorní práce (práce s pipetou i ve sterilním prostředí).
  • Znalost práce s MS Excel, Word (psaní protokolů)
  • Praxe se správou databází dat (klinických, vědeckých, ...) je výhodou.
  • Samostatnost, pečlivost, časová flexibilita, ochota učit se nové věci.
  • Základní znalost anglického jazyka.