Odborný pracovník pro tkáňovou banku pro projekt Zavedenı́ léčby deficience limbálnı́ch kmenových buněk pomocı́ přı́pravků modernı́ terapie v České republice

1. lékařská fakulta UK, Ústav biologie a lékařské genetiky
a
Oftalmologická klinika, FN Královské Vinohrady a 3. LF UK Praha,

přijmou pracovníka na pozici: Odborný pracovník pro tkáňovou banku

pro projekt Zavedenı́ léčby deficience limbálnı́ch kmenových buněk pomocı́ přı́pravků modernı́ terapie v České republice

Náplň práce:

  • Zavádění přípravy nových typů tkání a buněk v rámci projektu
  • Kultivace buněk v čistých prostorách, práce v tkáňové bance
  • Administrativní a managerská činnost včetně jednání s certifikačními autoritami (Státní ústav pro kontrolu léčiv)
  • Vědecko-výzkumná činnost rámci projektu
  • Samostatné provádění experimentů, jejich vyhodnocování a publikování v impaktovaných časopisech

Obecné požadavky:

  • VŠ přírodovědeckého či lékařského směru, případně absolvování doktorského studijního programu
  • Anglický jazyk minimálně na úrovni B2 s certifikátem FCE nebo ekvivalentním
  • Pracovní zkušenosti na pozici vědecko-výzkumného pracovníka n. pracovníka v tkáňovém zařízení
  • Samostatnost, komunikativnost, zodpovědnost, manuální zručnost, organizační schopnosti, týmovost, ochota učit se novým věcem

Specifické požadavky:

  • Minimálně 2 roky praxe v biologické laboratoři či tkáňovém zařízení
  • Aktivní znalost tkáňové kultivace, zkušenosti s prací v čistých prostorách vítány
  • Znalost metod buněčné biologie, mikroskopických světelných a fluorescenčních zobrazovacích technik, metody buněčné a molekulární biologie

Nabízíme:

  • Zajímavou práci s možností profesního rozvoje, nadstandardní platové ohodnocení, zaměstnanecké benefity.
  • Možnost doktorandského / postdoktorandského studia v souladu s tematikou pracoviště

Předpokládaný nástup: co nejdříve