Vědecký pracovník pro projekt Zavedenı́ léčby deficience limbálnı́ch kmenových buněk pomocı́ přı́pravků modernı́ terapie

1. lékařská fakulta UK, Ústav biologie a lékařské genetiky,
Laboratoř Biologie a patologie oka přijme zaměstnance na pozici:

VĚDECKÉHO PRACOVNÍKA

pro projekt: Zavedenı́ léčby deficience limbálnı́ch kmenových buněk pomocı́ přı́pravků modernı́ terapie v České republice.

Náplň práce:

  • Vědecko-výzkumná činnost rámci projektů laboratoře v oblasti přípravy tkání a buněk pro transplantace, patologie oka a hojení ran
  • Metody buněčné a molekulární biologie
  • Samostatné provádění experimentů, jejich vyhodnocování a publikování
  • Participace na přípravě buněk a tkání k transplantacím

Obecné požadavky:

  • Anglický jazyk minimálně na úrovni B2 s certifikátem FCE nebo ekvivalentním
  • Minimálně roční pracovní zkušenosti na pozici vědecko-výzkumného pracovníka
  • Zkušenosti s prezentacemi výsledků, vlastní vědecké publikace
  • Samostatnost, komunikativnost, zodpovědnost, manuální zručnost, organizační schopnosti, ochota učit se novým věcem

Specifické požadavky:

  • Aktivní znalost tkáňové kultivace a dalších metod buněčné biologie mikroskopických světelných a fluorescenčních zobrazovacích technik, metody molekulární biologie

Nabízíme:

  • Zajímavou práci s možností profesního rozvoje, nadstandardní platové ohodnocení, zaměstnanecké benefity
  • Možnost samostatné přípravy návrhů národních a mezinárodních vědeckých projektů
  • Možnost doktorandského / postdoktorandského studia v souladu s tematikou pracoviště

Předpokládaný nástup: co nejdříve