Technický pracovník/Technická pracovnice, skupina cíleného výzkumu “HBV Cure”

Skupina Dr. Gabriela Birkuše se zabývá objevováním látek vhodných pro léčbu chronické hepatitidy B, rakoviny a autoimunitních onemocnění. Do našeho multidisciplinárního týmu nyní hledáme technickou pracovnici / technického pracovníka pro odběr a zpracování vzorků z myších modelů, práci s tkáňovými kulturami a další činnosti na projekt zaměřený na cGAS inhibitory.

Nabízíme možnost osvojit si laboratorní práci ve špičkovém mezinárodním týmu a podílet se na vývoji látek pro budoucí léčbu závažných onemocnění.

Popis práce:

• práce na in vivo myších modelech (odběr a zpracování vzorků)
  • mapování imunologické odpovědi
  • imunochemické testování, práce s tkáňovými kulturami
  • zpracování dat (word, excel, power point, specializované programy)

Požadavky:

• středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání (Bc. nebo Mgr.) se zaměřením na biologii, imunologii, molekulární biologii, bioanalytiku nebo farmacii výhodou
  • základní znalost a orientace při práci v laboratoři
  • předchozí praxe výhodou, není vyžadována
  • samostatnost, odpovědnost a spolehlivost, nadšení pro vědeckou práci
  • práce na počítači (Microsoft Office)
  • anglický jazyk výhodou

Nabídka:

• práce v mladém, perspektivním a progresivním vědeckém kolektivu medicinálních chemiků, virologů, imunologů, výpočetních chemiků a biochemiků
  • zaškolení, možnost dalšího vzdělávání formou specifických kurzů
  • 5 týdnů dovolené
  • 3 dny indispozičního volna
  • příspěvek pro matky s dětmi do 4 let věku dítěte
  • zaměstnanecké benefity (příspěvek na stravování, vlastní stravovací zařízení v budově ÚOCHB, příspěvek na penzijní připojištění / volnočasové aktivity, Multisport karta, zvýhodněné jazykové vzdělávání)

Dodatečné informace:

• Plný úvazek
  • Smlouva na rok s možností prodloužení
  • Nástup možný od října 2022

Kontakt:

Pro více informací pište a přihlášku se strukturovaným životopisem a krátkým motivačním dopisem zašlete Dr. Zuzaně Hořejší na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Zdroj: https://www.uochb.cz/cs/volna-mista/200/technicky-pracovnik-technicka-pracovnice

Ústav organické chemie a biochemie AV ČR / ÚOCHB je přední mezinárodně uznávaná vědecká instituce, jejímž hlavním posláním je základní výzkum v oblasti chemické biologie a medicinální chemie, organické a materiálové chemie, chemie přírodních látek, biochemie a molekulární biologie, fyzikální chemie, teoretické chemie a analytické chemie. Nedílnou součástí poslání ÚOCHB je přenos výsledků základního výzkumu do praxe. Důraz na mezioborové zaměření výzkumu ústí do řady aplikací v medicíně, farmacii a dalších odvětvích.