Tři online workshopy poradí, jak na rešerše i psaní diplomek

Sérií tří workshopů, které pomohou studentům u psaní závěrečných prací, nabízí zdarma odbornice na akademickou etiku Veronika Krásničan (dříve Králíková). Konat se budou v listopadu online, budou pro přihlášené zdarma.

Po loňském úspěšném workshopu zaměřeném na psaní literární rešerše, kterého se účastnilo několik tisíc studentů, se Veronika Krásničan rozhodla zorganizovat další semináře.

„První workshop se bude opět věnovat literárním rešerším – kde hledat zdroje, jak číst odborné publikace, jak vytvářet samotnou rešerši a pracovat se zdroji. Na toto naváže workshop zaměřený pouze na citace, parafráze a tvorbu bibliografických citací. Zde se do hloubky podíváme na to, co citovat a jakým způsobem, ukážeme si rozdíly mezi citačními styly a metodami citování. Sérii uzavře workshop zaměřený na dotazníkové šetření a jeho specifika. Zde se budeme soustředit na plánování sběru dat, tvorbu otázek i oslovování respondentů,“ popisuje.

Všechny workshopy budou probíhat online na MS Teams, případně budou v případě velkého zájmu streamovány na YT kanálu Akademická etika

„Jsou zváni všichni, kteří budou mít zájem, ale primárně jsou workshopy určeny pro studenty, kteří letos začínají psát svoji první závěrečnou práci,“ doplňuje lektorka.

Celé workshopy jsou pojaty přátelsky a neformálně. „Dělám to proto, abych studentům pomohla a odpověděla na otázky, na které se třeba báli zeptat, nebo jim ukázala, kterých chyb je třeba se vyvarovat, dodala sebevědomí a podpořila je,“ doplňuje s tím, že je to pro ni jedna z forem budování akademické etiky na vysokých školách v Česku.