Magdalena Borová: V dnešní době je potřeba, aby měl herec odvahu

Herečkou být vždycky nechtěla. Ale v hereckém prostředí vyrůstala a kouzlo divadla ji zasáhlo natolik, že se rozhodla studovat na DAMU a herečkou se nakonec stala.

Ztvárnila řadu rolí v Národním divadle, zazářila ve filmu Bohdana Slámy Krajina ve stínu, ale pustila se i do vlastní tvorby jako autorka monodramatu podle knihy Anny Bolavé Do tmy, v němž ztvárňuje hlavní a jedinou roli. Jaké to je bojovat s tím, když netoužíte po pozornosti, ale nakonec musíte jít s kůží na trh a stát na jevišti klidně i sama? Nejen s tím se svěřuje herečka Magdalena Borová ve videorozhovoru s Vojtěchem Klingerem.

Ještě před absolutoriem na DAMU se stala členkou Činohry Národního divadla, kde ztvárnila řadu rolí. Za všechny jmenujme alespoň Thomasinu Coverlyovou v Stoppardově Arkádii, Marcelu v Lope de Vegově Vladařce závist aneb Zahradníkův pes či převzatou roli Luisy v Schillerových Úkladech a lásce.

V roce 2020 ztvárnila Marii ve snímku Bohdana Slámy Krajina ve stínu. Za svůj herecký výkon získala Cenu české filmové kritiky pro nejlepší herečku. Ve stejném roce také za roli získala Českého lva pro nejlepší herečku v hlavní roli.